Galileo - demo
Demo

 

 

rss

Pozary.cz

kulturafm.cz

 • Nová hudební škola: informace pro uchazeče

  25.1.2023 12:59

  Otevíráme novou hudební školu ve Frýdku-Místku! Všichni, kteří milujete hudbu, dospělí, děti, začátečníci i pokročilí!


  O lektorech

  Ladislav Kokesch

  profesionální sólový houslista a klavírista, člen skupin The Yellow Socks a HTK band, v minulosti založil prvorepublikové LAM Trio a byl členem Originálního Pražského Synkopického Orchestru, dlouhodobě spolupracuje se spolkem Krasomil

  Milan Cyrus

  profesionální zpěvák a kytarista, bývalý člen folklorního souboru Ostravička, zakladatel a kapelník skupin The Yellow Socks a HTK Band, věnuje se také hře na akordeon


  Co nabízíme:

  • individuální profesionální přístup
  • přizpůsobení výuky dle studentovy preference hudebního žánru
  • zajištění vhodného studijního materiálu (neexistuje-li zatím vhodným materiál, tak jej lektor vytvoří)
  • individuální konzultace po domluvě mimo vyučovací hodinu (online formou)
  • vysvětlení hudební teorie pro snadné použití v praxi
  • odborná pomoc při případném nákupu hudebního nástroje
  • 10 lekcí (45-60 min) v závazných časech a termínech dle domluvy s lektorem


  Cyklus únor–červen 2023, Zelený bar, Národní dům

  Klavír | Lektor: Ladislav Kokesch | PONDĚLÍ, STŘEDA | 11.00 – 18.00

  Housle | Lektor: Ladislav Kokesch | PONDĚLÍ, STŘEDA | 11.00 – 18.00

  Kytara | Lektor: Milan Cyrus | ÚTERÝ, ČTVRTEK | 11.00 – 18.00

  Zpěv | Lektor: Milan Cyrus | ÚTERÝ, ČTVRTEK | 11.00 – 18.00

  Tento rozvrh je orientační! Během zahajovací hodiny každého kurzu dojde k individuálnímu naplánování rozvrhu, tedy dne a hodiny v týdnu, kdy student bude mít svou pravidelnou výukovou lekci.


  Základní kurz o 10 lekcích (45–60 min) | 5500 Kč

  V případě úspěšného absolvování všech 10 lekcí má student možnost participovat na veřejném vystoupení absolventů Hudební školy bez not v zahradě Národního domu v létě 2023 (termín bude upřesněn). V rámci kurzu nabízíme možnost konání jedné z 10 lekcí na podiu Velkého sálu, kde po dobu více než 120leté historie Národního domu vystoupily již mnohé divadelní a hudební legendy.

  Konzultace | 1 samostatná lekce – termín po individuální domluvě s lektory

  (60 min, vhodné i pro profesionální hudebníky) | 750 Kč

  Kontakt:

  Kultura F≈M: Tel. +420773788652, kulturafm@kulturafm.cz

  HOUSLE, KLAVÍR: Ladislav Kokesch, Tel. +420735828630, L1.jazz@seznam.cz

  ZPĚV, KYTARA: Milan Cyrus, +420739217648, milancyrus.mc@centrum.cz


  Zakoupení kurzovného únor - červen 2023

  Termíny zahajovacích lekcí (zahajovací lekce, jejíž termín bude uveden také na vstupence do zakoupeného kurzu, není součástí 10 lekcí výuky, a je čistě informativní. Slouží především k domluvě studenta s lektorem k individuálnímu naplánování rozvrhu kurzu, tedy dne a hodiny v týdnu, kdy student bude mít svou pravidelnou výukovou lekci).

  Hudební škola bez not | Klavír 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1761

  Hudební škola bez not | Housle 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1762

  Hudební škola bez not | Zpěv 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1763

  Hudební škola bez not | Kytara 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1764

 • Rapová past již podruhé v Národním domě

  25.1.2023 10:21

  Fanoušci rapu si opět přijdou na své!

  V Sobotu 4. 2. 2023 opět nad Národním domem sklapne Rapová Past.

  Psycho Rhyme je jeden z nejzásadnějších hráčů české Rapové scény, který se po letech vrací zpátky domů, koncerty v rodném městě a pro domácí publikum jsou vždy ty nejlepší. PR momentálně pouští do světa jeden singl za druhým, čímž prezentuje svou FM Etapu, což je situace, pro Rapovou past jako šitá na míru.
  Záda mu během setu bude krýt DJ Cake. Jako support vystoupí vycházející jména lokální scény Petersonn 585, kterému právě v éteru rotuje nový singl SÁM, s ním DJ Suknar Musik.

 • Nordická sezóna: Cyklus besed, výstav a severských filmů

  15.1.2023 22:36

  Cyklus přednášek a výstav o česko severské spolupráci na poli vědy a kultury. V sobotu 21. 1. vás zveme na přednášky českého diplomata Zdeňka Lyčky a vědce Josefa Elstera o Arktickém festivalu, výzkumné stanici Josefa Svobody na Svalbardu, Centru polární ekologie v Českých Budějovicích a bioprospekci v polárních oblastech. V dokumentárním filmu z produkce Galerie Jaroslava Fragnera se podíváme na umělecké a architektonické intervence v Islandské krajině a s vizuální umělkyní Nikolou Brabcovou budeme vyrábět obrazy z mořských řas, proto určitě doražte i s dětmi.

  Již od 18. ledna můžete ve foyer Kina Vlast po dobu jednoho měsíce navštívit výstavy o aktuálním působení českých vědců v Arktidě, knižní ilustrace a obrazy Julia Payera, největšího arktického badatele pocházejícího z českých zemí, a výstavu Severské jazyky, která atraktivní formou krátkých textů, příkladů přísloví a jazykových perliček představí hlavní i minoritní jazyky, kterými se mluví na severu Evropy.

  Přehlídka současných severských filmů SCANDI již devátým rokem nabízí to nejlepší z kinematografií Dánska, Švédska, Finska, Norska a Islandu. Diváci během několika dní zhlédnou výběr filmů, které reprezentují a po čase definují nejen producentské kvality konkrétní krajiny, ale celého severského regionu. V rámci přehlídky uvidíte film UFO Švédsko o dospívající dívce, která má podezření, že jejího otce uneslo UFO, či norskou výbušnou komedii o maloměstském samotáři Bombastický Johan. Jako bonbónek pak promítneme první díl dnes již klasické dánské trilogie Dealer (nejen) s Madsem Mikkelsenem.  

 • Otevíráme kurz country tance pro seniory

  11.1.2023 16:40

  V únoru a březnu se páteční dopoledne v malém Multifunkčním sále ponese ve stylu „country“. Účastníci kurzu se seznámí se základy country tance pod vedením zkušených lektorů Rostislava Veličky a Barbory Jurišicové.

  Specialitou těchto tanců je to, že tanečníci netančí pouze v párech, ale ve větších skupinách – kruzích, řadách a dalších formacích. Tím vzniká pestrost a originalita každého tance. Taneční figury jsou velice jednoduché jak prostorově, tak krokově, vychází se z rytmizované chůze a postupně nabírají na složitosti. Jsou hravé, veselé a při jejich provádění nejde ani tak o preciznost, ale o prožitek z pohybu a kontakt s dalšími tanečníky.

  Kurz bude probíhat každý pátek od 3. února do 31. března 2023 vždy od 10.30 do 11.30 a je určen především seniorům. Mohou jej navštěvovat jednotlivci, ale i páry.  K zakoupení jsou zvýhodněné permanentky, a je možné přijít i na samostatné hodiny.

 • Den otevřených dveří pro uchazeče o hudební výuku

  11.1.2023 16:09

  Otevíráme novou hudební školu ve Frýdku-Místku! Všichni, kteří milujete hudbu, dospělí, děti, začátečníci i pokročilí!

  Zveme vás na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Hudební školy BEZ NOT, který se koná ve středu 25. 1. 2023 v Národním domě (Zelený bar a Multifunkčním sál se vstupem ze zahrady). Těšit se můžete na individuální přístup a netradiční formu výuky pod vedením zkušených lektorů a profesionálních muzikantů Milana Cyruse (kytara, zpěv) a Ladislava Kokesche (klavír, housle).

  Přijďte se seznámit, popovídat s lektory nebo se rovnou přihlásit do svého kurzu! Lekce budou probíhat od února do června 2023.

  Zakoupení kurzovného únor - červen 2023

  Termíny zahajovacích lekcí (zahajovací lekce, jejíž termín bude uveden také na vstupence do zakoupeného kurzu, není součástí 10 lekcí výuky, a je čistě informativní. Slouží především k domluvě studenta s lektorem k individuálnímu naplánování rozvrhu kurzu, tedy dne a hodiny v týdnu, kdy student bude mít svou pravidelnou výukovou lekci).

  Hudební škola bez not | Klavír 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1761

  Hudební škola bez not | Housle 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1762

  Hudební škola bez not | Zpěv 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1763

  Hudební škola bez not | Kytara 10 lekcí

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1764

  Hudební škola bez not | Jednorázová konzultace

  https://online.kulturafm.cz/ticket/detail/1765

 • Novoroční koncert světového formátu

  04.1.2023 09:31

  KulturaFM připravila na začátek nového roku vskutku světové vystoupení. Až z Los Angeles do Národního domu ve Frýdku-Místku zavítal klavírní virtuos Tomáš Kačo, aby zde odehrál novoroční koncert, kterým byla zahájena také nová sezóna předplatného Kruh přátel hudby.

  Tomáš Kačo je rodilý Moravák pocházející z Nového Jičína. Z početné romské rodiny, kde se hrálo na bazarové piano, se vypracoval přes prestižní bostonskou hudební školu Berklee až na pódia předních světových koncertních sálů, kde se hraje na ty nejlepší klavíry. A právě v úterý 3. ledna mělo tu čest potěšit příznivce dobré hudby postarší křídlo značky Petrof. Tomáš Kačo se věnuje zejména klavírní improvizaci. Návštěvníci novoročního koncertu si mohli vyslechnout nejen autorské skladby, ale i variace na známé hity od Johna Lennona, Bee Gees a došlo i na evergreeny ze zpěvníku Já, písnička, Stánky či Holubí dům. Koncert uvedl primátor Petr Korč s tím, že by si přál více takových jedinečných novoročních koncertů. Tomáš Kačo do České republiky jezdí velice zřídka a koncerty na Moravě jsou úplně vzácné. Večer byl navíc významný tím, že Tomáš ten den slavil své 36. narozeniny, takže zaplněný sál Národního domu byl pro něj opravdu pěkným dárkem. Frýdecko-místecké publikum tak mohlo zažít koncert podobného formátu, jako před několika lety návštěvníci vyprodané newyorské Carneggie Hall.

  Pro milovníky vážné hudby je stále v prodeji další předplatitelský cyklus – Komorní koncerty. A v únoru se mohou frýdecko-místečtí těšit na další tuzemskou hvězdu světového formátu – operního pěvce Štefana Margitu, který vystoupí se svým novým šansonovým recitálem.

 • PF 2023: Novoroční přání KulturaFM

  02.1.2023 12:14

  Milí kulturní přátelé,

  přejeme Vám vše dobré do roku 2023,

  pevné zdraví, otevřenou mysl,

  spoustu radosti, nových impulzů

  a krásných, nejen kulturních zážitků!


 • AKUMA A BIG BLAST! BAND NIGHT

  27.12.2022 20:47

  Zveme vás na hudební večírek s kapelami Akuma a Big BLAST! Band, který se koná tento pátek, 30. prosince, v Národním domě. Obě kapely pravidelně vystupují na dalších akcích ve městě a ve Frýdku-Místku mají své stálé publikum. V jejich repertoáru jsou swingové a další osvědčené hity a také modernější úpravy písní.    

 • Tomáš Kačo: Snažím se být originální a zůstat sám sebou

  15.12.2022 15:39

  Klavírista Tomáš Kačo je 35letý rodák z Nového Jičína, kde vyrůstal v početné romské rodině s jedenácti sourozenci. Jeho talent a píle ho dovedly přes HAMU a prestižní hudební školu v Berklee až do světových koncertních síní. Nevyhne se ani Národnímu domu ve Frýdku-Místku, kde 3. ledna 2023 jako novoroční koncert představí svůj sólový klavírní recitál Stronger than Yesterday (Silnější než včera).

  V červenci letošního roku jste spolu s PKF - Prague Philharmonia slavnostně zahájil České předsednictví EU. V pražském Rudolfinu zazněla vaše vlastní nová skladba Stronger than Yesterday, podle které se jmenuje také váš recitál. Jak tato skladba vznikla?

  Byla to skladba na zadání Úřadu vlády, která měla také nějakým způsobem odrážet prvek české státnosti. Skladbu jsem psal v době, kdy končil covid, takže velkou inspirací pro mě byla právě skutečnost, jak může být život velmi křehký. Ale když se lidé spojí, ať jako rodina, přátelé, kraj, republika, kontinent či jako celý svět, společně jsme vždy silnější a dokážeme leccos překonat.

  Má tato skladba více tematických linek?

  Skladba má tři části. První je dramatická, divoká, velmi rytmická. V druhé části cituji téma známé české lidové písně Ach, synku, synku, které pak rozvádím do jiných harmonických postupů. Ve třetí části se lehce objeví trocha zmatku, ale nakonec vyjde světlo, velmi pozitivní nálada, která vám dá pocítit, že jste silnější než včera.

  Ke klavíru vás údajně přiměl váš tatínek už zhruba v pěti letech. Jak k tomu došlo?

  Bylo to po té, co hru na klavír po několika letech vzdal můj starší bratr, kterého se táta snažil naučit na piano. No a já jsem byl další na řadě. A protože jsem to nějak překousl a vydržel cvičit, zřejmě se pak u mě i viditelněji projevil talent. Pravda je, že mě k tomu táta musel taky zpočátku tlačit. Raději bych v těch pěti, šesti letech lítal po venku, jako ostatní.

  Kdy jste přišel na to, že vás hraní baví?

  Zlomilo se to až tak kolem mých jedenácti let. To už jsem začal chodit do hudebky (Umělecká škola v Novém Jičíně), začal se učit noty, teorii, poznávat nové skladby…

  Následovala Janáčkova konzervatoř v Ostravě, Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze a poté jste se přihlásil na prestižní hudební školu Berklee College of Music v Bostonu v Americe. Co bylo nejtěžší na této vaší vysněné cestě?

  Nejtěžší paradoxně nebylo dostat se tam, ale najít v sobě tu sílu, zvládnout ten tlak, že člověk musí odletět za oceán, bude odloučen od zbytku rodiny a přátel, třeba i na rok. Když jste z Moravy, studujete v Praze a onemocníte, tak prostě sednete na vlak a za čtyři hodiny jste doma. Pokud jste z Moravy a studujete v Americe, není to možné. A to je také důvod, proč si na takové studium mnozí netroufnou. Chybí tam ta síla a vůle, že tohle všechno tam člověk dokáže zvládnout. Ale já měl docela štěstí.

  V jakém slova smyslu?

  Když jsem byl v pátém ročníku na HAMU asi půl roku před státnicemi, přihlásil jsem se do soutěže Talent, která byla shodou okolností jenom pro Prahu 1, kde jsem tehdy bydlel na kolejích. Vtip je v tom, že jsem tam pouze poslal svou nahrávku a na to konto jsem vyhrál v soutěži peněžitou cenu (což bylo 30 tisíc korun). A pak jsem uvažoval, co s těmi penězi. No, a protože jsem člověk, který má rád výzvy, tak jsem si řekl, když to nezkusíš a neprojdeš si tím, tak si pak můžeš maximálně říct, že na to nemáš nebo že jsi to nezvládl.

  Tak jste to zkusil…

  Chtěl jsem si to dokázat, otestovat se. Přihlásil jsem se na přijímačky, na které jsem jel do Paříže. Nikomu jsem to před tím neřekl. Pak jsem čekal dva měsíce na odpověď. Ta byla pozitivní a na základě toho jsem dostal i stipendium. To však nebylo dostatečně vysoké na to, abych s tím mohl v Americe vyžít. V tom momentu jsem to zároveň pohřbil, protože jsem věděl, že do tří měsíců neseženu milion a půl, abych to všechno utáhnul.

  Kdo vám pomohl s financemi?

  Nejprve mi pomohl Ivan Klánský, profesor na HAMU (v současné době již děkan HAMU), se kterým jsem měl velmi dobrý vztah a kterého si nesmírně vážím. Pamatuji si, že jsme se po přijímačkách potkali na chodbě a já mu jen tak mimochodem řekl, že jsem se přihlásil na školu v Berklee a že jsem byl přijat. A taky to, že nemám dvacet tisíc, které bylo potřeba na rezervaci k potvrzení studia. Hned mi chtěl těch dvacet tisíc půjčit, abych nepromarnil tu šanci, ale já si je nevzal. Byl jsem vychovaný, že to není správné, půjčovat si peníze. Odkázal mě tedy na paní Noemi Zárubovou, která mě učila a která má s těmito věcmi zkušenosti. A měl pravdu, za tři měsíce se nám podařilo sehnat peníze (od sponzorů). Pak už šlo vše rychle a ani na chvíli jsem nezaváhal, že bych na školu nenastoupil.  

  Jak jste se cítil mezi ostatními studenty a ve zcela odlišném prostředí (nejen jazykově odlišném)?

  Přístup je tam zcela jiný, než na jaký jsme zvyklí u nás v Česku. Pro studenty je pobyt zde doslova „Dream comes true“ (splněný sen), je to pro ně pocta, tam studovat a považují si toho. V podstatě by se dalo říct, že se tam všichni cítí jako v ráji. A podle toho se také chovají.  Největšími učiteli jsou právě sami studenti, kteří si pomáhají navzájem a obohacují se. Rivalitu zde nezažijete. Na druhé straně je zde člověk víceméně odkázán sám na sebe, takže velice rychle dospěje. Je to velká škola života. Já měl navíc jazykový hendikep. Angličtinu jsem začal studovat až na HAMU, takže do Ameriky jsem jel vybaven tak na 25 procent. Byl to mazec.

  Jaký obor jste studoval?  Je to jazz, jehož kořeny najdeme v Americe?

  Jazz jsem vlastně ani nestudoval, pouze v rámci hry na piano. Můj hlavní obor byl aranžování a psaní hudby jako skladatelství a hudební produkce. Je to hodně o objevování hudebních stylů, proto jsem tam vlastně chtěl studovat. Vlastně jsem chtěl objevit něco, co jsem neuměl.  Dělal aranžování pro bigband nebo psaní ve stylu hard rmb nebo hip hop a musel jsem si všechno natočit a ve studiu udělat hudební produkci najít zpěváky, hudebníky a zapsat všechno do not. Není to tak, jak si mnozí myslí, že hraji pouze klasickou hudbu nebo jsem „jen“ jazzovým klavíristou. Mou profesní cestou je využití všech hudebních žánrů, které jsem doposud poznal a samozřejmě se to bude dál tvarovat.  Snažím se být originální, jako každý, ale určitě nechci jít přes mrtvoly. To podle mě není správné. Správné je zůstat sám sebou, jedině v tom je klíč i k originalitě.

  V roce 2018 vám vyšla autorská deska (CD), která nese název My Home neboli Můj domov. Co pro vás znamená domov?

  Není to jen můj rodný Nový Jičín, je to spíš abstraktní pojem. Zahrnuje hudbu a také to, kde se člověk cítí bezpečně, ať v rámci lokace, tak v rámci žánru... Na cédéčku jsou skladby, které jsou mi blízké a které pro mě znamenají dobu, ve které jsem vyrůstal. 

  Na desce s vámi spolupracoval slavný americký jazzový hudebník John Pattituci, který spolupracoval s hudebními jazzovými velikány jako je americký jazzový saxofonista Wayne Shorter a další.  Jaká byla vaše spolupráce, sedli jste si i lidsky?

  Ta spolupráce byla neskutečná. Společnou skladbu jsme nahráli asi na tři pokusy a pak jsme si dlouho povídali. John mi vyprávěl různé příběhy talentovaných hudebníků a bavili jsme se také celkově o hudbě. Potvrdilo se mi jen to, že John je světový hráč. A světový hráč se víceméně pozná tím, že nemá žádné ego. Spousta hudebníků ho má a je naopak těžké se s nimi domluvit a společně si zahrát. 

  Nemůžu se nezeptat na Carneggie Hall a vaše vystoupení, které zde bylo v roce 2018. V programu s podtitulem Gypsy Soul jste představil vlastní skladby a úpravy děl Johanna Sebastiana Bacha a Fryderyka Chopina. Jak na to vzpomínáte?

  Opět to byl jeden z nezapomenutelných zážitků. Asi pro jakéhokoliv umělce znamená Carneggie Hall jakousi metu, které chce dosáhnout. Záleží vždy na spoustě věcí, od toho jaký máte klavír až po energii, jakou cítíte například z lidí. Navíc já vždy improvizuji, to je „my home“ (v tom se cítím být doma). Takže i tento koncert byl celý o improvizaci. Pravda, prvních dvacet minut jsem byl trošku opatrnější, ale pak mi došlo, že je to třeba jednou za život, tak si to musím užít. Uvolnil jsem se a rozjel to. 

  Co se týče klavíru, plánujete předávat v budoucnu své zkušenosti dále? 

  Učit někde na škole by pro mě bylo svazující a prozatím by mi to ani neumožňovalo věnovat se dalším věcem včetně mého sólového hraní. Tady v Los Angeles mám asi pět soukromých studentů.

  Jsou vaši studenti nadaní? Co na nich nejvíce oceňujete?

  Není to jako u nás v Česku, že dáváte hodiny pouze nadaným studentům. Ti moji jsou úplní začátečníci, kteří začínají od píky. Většinou to tady nefunguje tak, že by bylo žádoucí připravovat nadané studenty na vysokou školu. Většina rodičů to bere spíš něco jako soukromé hlídání dětí. 

  Věnuje se aktivně hudbě někdo z vašich dalších sourozenců?

  Dá se říct, že jsou všichni nějak talentovaní, např. sestra Veronika vede dětské taneční workshopy. Profesionálně se ale hudbě začal věnovat jen můj mladší bratr Patrik, který hraje také na klavír a odstěhoval se teď do Prahy a snaží se tam prosadit.

  Jako dítě jste prý byl dobrý také v karate. Zatrénujete si ještě někdy?

  Do karate jsem začal chodit tak v šesti, sedmi letech a strašně mi to šlo.  Dokonce jsem získal i hnědou pásku, což je druhé nejlepší ocenění hned za černou páskou. Můj učitel, který byl zároveň policistou, měl na mě takový vliv, že jsem nějakou dobu chtěl být sám policistou. Já měl obecně vždycky velkou úctu k učitelům, protože si myslím, že jediná cesta, jak se něčemu naučit, je, naslouchat. Už ale netrénuji, protože mám hrozně citlivé ruce, takže nemůžu dělat ani kliky a každá fyzická zátěž se projeví. To si nemůžu dovolit.

  A z hraní na klavír prsty nebolí?

  Spíš bolí předloktí nebo zápěstí. Záleží na tom, jak často a dlouho cvičíte, jak sedíte u piana, nebo jaké další zvyky (zlozvyky) u toho máte. Je to podobné, jako když děláte dlouho cokoliv jiného fyzicky. Když něco dlouho a často šroubujete, také vás z toho začnou bolet ruce.

  Prozradíte, na čem konkrétně teď pracujete?

  Hodně času věnuji komponování a psaní pro orchestry a různé akce, buď na dálku, nebo tady v Americe např. pro Hollywood. Také se snažím udržovat kontakt s Českou republikou, momentálně píši nějaké aranže pro Českou filharmonii.

  Jakou hudbu posloucháte, když chcete, jak se říká vypnout?

  Hodně poslouchám klasickou hudbu. Ta pro mě vždycky měla velkou sílu. Dokáže přenést člověka do jiného světa (do toho 18. století) i s tou fantazií reálného života, že si můžete představovat, jak ti lidé žili a jak fungovali. Takže takový stroj času.


  Životopis Tomáše Kača

  • Koncertní klavírista a skladatel pochází z Nového Jičína a vyrůstal v rodině s celkem 11 dalšími sourozenci.
  • Až v 11 letech začal chodit do Umělecké školy v rodném městě Nový Jičín.
  • Vystudoval a odmaturoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.
  • Následovalo úspěšné studium na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění (HAMU) a právě s pomocí tamní profesorky Noemi Zárubové (a také s podporou několika nadací a sponzorů) se mu podařilo posunout na další metu, kterou byla prestižní hudební škola Berklee College of Music v Bostonu.
  •  Je laureátem moravskoslezské kulturní ceny Jantar za rok 2018.
  • V únoru 2018 vystoupil sólově ve slavné newyorské koncertní síni Carneggie Hall.

   

 • Pohybové a taneční kurzy pro jaro 2023

  09.12.2022 09:14

  Vážení příznivci tance a pohybu, 

  rádi bychom Vám chtěli připomenout, že již probíhá prodej tanečních a pohybových kurzů v Národním domě Frýdek-Místek pro období od ledna do dubna 2023. Vyberte si z naší nabídky a zajistěte si místo ve svém oblíbeném kurzu.  

  K online platbě budete automaticky přesměrováni po dokončení registrace na www.kulturafm.cz/kurzy, kde naleznete i přehled a podrobnosti k jednotlivým kurzům.

  Kontakty:  

  Taneční pro mládež:
  Hana Janáčková, email: 777 728 094

  Pohybové a zdravotní kurzy, Taneční pro dospělé
  :
  Lenka Vašková, email: 778 710 773


  Těšíme se na viděnou!

  Tým Kultura F≈M

Novinky.cz

 • Spojenci Kyjevu přislíbili 321 těžkých tanků, řekl ukrajinský velvyslanec

  27.1.2023 21:04

  Několik spojeneckých zemí přislíbilo Ukrajině celkem 321 těžkých tanků, řekl v pátek ukrajinský velvyslanec ve Francii Vadym Omelčenko stanici BFM TV. Zdůraznil, že země zasažená ruskou invazí je potřebuje co nejdříve.

 • Vláda schválila úpravy podpory ukrajinských uprchlíků

  27.1.2023 20:55

  Úpravu parametrů podpory ukrajinských uprchlíků, o kterém diskutovali ministři od prosince, v pátek schválila vláda. Ministři hlasovali na dálku, sdělil Jakub Tomek z tiskového odboru Strakovy akademie. Do řádného středečního jednání vlády se nepodařilo vypořádat všechny rozpory, proto vláda přistoupila k jednání per rollam tak, aby stihla novelu schválit včas bez potřeby legislativní nouze, uvedl.

 • Ukrajina je země nikoho jako Afghánistán, prohlásil Orbán. Kyjev si předvolá velvyslance

  27.1.2023 20:54

  Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolá maďarského velvyslance k „otevřenému rozhovoru“ kvůli nejnovějším výrokům premiéra Viktora Orbána, uvedl v pátek server RBK-Ukrajina s odvoláním na mluvčího resortu. Orbán podle něj přirovnal Ukrajinu k Afghánistánu a označil ji za „zemi nikoho“.

 • Orbán: Putin musí vyhrát válku, aby mohl opět kandidovat

  27.1.2023 20:50

  Ruský prezident Vladimír Putin si nemůže dovolit prohrát válku na Ukrajině, protože do prezidentských voleb příští rok v Rusku nemůže jít jako poražený. Podle amerického konzervativního novináře Roda Drehera to řekl maďarský premiér Viktor Orbán na setkání s novináři v Budapešti.

 • Výsuvná toaleta v Londýně rozdrtila opraváře

  27.1.2023 20:42

  Výsuvná toaleta, která je přes den ukrytá pod chodníkem a na noc vyjede nahoru na úroveň ulice, v pátek v centru Londýna rozdrtila muže. Informuje o tom server BBC s tím, že přesná příčina neštěstí je stále předmětem vyšetřování.

 • Střelba v Jeruzalémě si vyžádala sedm mrtvých, útočník byl zastřelen

  27.1.2023 20:42

  Sedm lidí bylo zastřeleno a nejméně dalších pět jich bylo zraněno při teroristickém útoku ve východním Jeruzalémě, píše zpravodajský web The Times of Israel s odkazem na zdravotníky a policii. Původní informace hovořily o pěti mrtvých. Podle policie byl útočník zastřelen.

 • Soud zveřejnil video z útoku kladivem na manžela Pelosiové

  27.1.2023 20:02

  Soud v americkém San Francisku v pátek zveřejnil záběry z policejních kamer, které ukazují dramatické chvíle, kdy útočník s kladivem loni na konci října napadl manžela nyní již bývalé šéfky americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Informoval o tom list The New York Times (NYT). Na videu je vidět, jak se 82letý Paul Pelosi s mužem přetahuje o kontrolu nad nástrojem předtím, než je krátce před zásahem policie omráčen.

 • Rusové nejen útočí, ale ničí vše okolo. Situace je napjatá, říká Zelenskyj

  27.1.2023 19:58

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil v pravidelném večerním projevu situaci na frontě za krajně napjatou, zejména v Doněcké oblasti na východě země, kde ruské síly stupňují své útoky. Rusové podle prezidenta nejen útočí na ukrajinské obranné pozice, ale také ničí všechna města a obce okolo.

 • Chytil je všechny. Britskému policistovi neutekl za šest let jediný zločinec

  27.1.2023 19:04

  Policejní sbor v hrabství Essex před pár dny oznámil, že u nich pracuje nejrychlejší britský policista. Toto tvrzení se však neopírá o čas naměřený stopkami, ale o skutečnost, že tomuto muži zákona za šest let služby neutekl ani jeden zločinec.

 • Putin posunul válku na jinou úroveň, v odvetě za tanky Ukrajině cílí na civilisty, zní z EU

  27.1.2023 19:00

  Rusové už své útoky na Ukrajině nesoustřeďují primárně na vojenské cíle, nýbrž na civilisty. Jde o odvetu za nedávné oznámení Německa a Spojených států, že dodají Ukrajině moderní tanky. S takovým prohlášením v pátek přišel generální tajemník Evropské služby pro vnější činnost (EEAS) Stefano Sannino. Podle něj ruský vládce Vladimir Putin posunul válku na „jinou úroveň“.

 • Spojené státy požádají o vydání zločince zadrženého v Česku

  27.1.2023 18:57

  Američtí prokurátoři obvinili tři členy východoevropské zločinecké organizace s vazbami na íránskou vládu ze spiknutí s cílem zavraždit íránsko-americkou novinářku, spisovatelku a aktivistku Masíh Alínežádovou. Jeden z obviněných mužů, Polad Omarov, byl na začátku ledna zadržen v Česku. Spojené státy požádají o jeho vydání na základě obvinění, kterým muž čelí, uvedlo v pátek v prohlášení americké ministerstvo spravedlnosti.

 • Meteorologové varují před ledovkou

  27.1.2023 18:34

  Na jihu Čech a na Vysočině hrozí od pátečního večera vznik ledovky. Výstrahu před nebezpečným jevem vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 • Požár ve volební místnosti na Děčínsku vyhnal komisi s voliči do hospody

  27.1.2023 18:21

  Prezidentské volby na Děčínsku narušil v pátek odpoledne v jedné z volebních místností požár. Hasiči likvidovali plameny, které se šířily v izolaci komínu ve vesnici Nová Oleška. Komise se s voliči provizorně přestěhovala do restaurace.

 • Robin Mood vydává písničku Hotel. Sází na emoce a příběh

  27.1.2023 18:15

  Po delší době přichází zpěvák Robin Mood s novou písničkou. Jmenuje se Hotel, její text je vztahový a on se na něm vrací ke svým hudebním začátkům. K písni vznikl videoklip, který má na Novinkách.cz premiéru.

 • Moskva nařídila lotyšskému velvyslanci opustit do dvou týdnů Rusko

  27.1.2023 18:08

  Ruské ministerstvo zahraničí v pátek oznámilo, že nařídilo lotyšskému velvyslanci v Moskvě, aby do dvou týdnů odjel ze země. Uvedla to agentura Interfax. Lotyšská diplomacie v pondělí rozhodla, že na znamení solidarity s Estonskem sníží úroveň diplomatických vztahů s Ruskem a ruský velvyslanec bude muset opustit Rigu.

Test

Krecany

 • Nehoda autobusu

  18.1.2023 10:41

  Stare Krecany: AKTUALNI: Autobus z Mikulasovic do Rumburka mel nehodu v Brtnikach. Neocekavame, ze bude linka v nejblizsich hodinach zprovoznena.

Pro obchodníky

odpady

Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29
30 31 1
2 3 4
5
6 7 8
9 10 11 12
13
14 15
16 17 18 19
20 21 22
23 24 25 26
27 28 29
30 31 1
2
3 4 5

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu

Svoz odpadů

Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29
30 31 1
2 3 4
5
6 7 8
9 10 11 12
13
14 15
16 17 18 19
20 21 22
23 24 25 26
27 28 29
30 31 1
2
3 4 5

Sociální sítě

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů